Entelektüel yayıncılıkta yeni bir açılım.

İbrahim Zeyd Gerçik

1970 Çanakkale doğumlu, İstanbul Tuzlalı, evli ve üç oğul babası. Lisansını İstanbul Üniversitesi SBF Kamu Yönetimi  (1992), yüksek lisansını İ.Ü. SBE Davranış Bilimleri, doktorasını Beykent Üniversitesi SBE İşletme Yönetimi dallarında tamamladı.

Sosyoloji Okutmanı (Tokat Gazi Osman Paşa Üniv.) ve Kamu Yönetimi Okutmanı (Kırıkkale Üniv.) olarak görev aldı. Özel bir eğitim ve danışmanlık firmasında İnsan Kaynakları Uzmanlığı programını tamamladı. Eğitim, Halkla İlişkiler, Araştırma Planlama alanlarında yönetici olarak çalıştı.

2003 yılından beri yönetim ve yönetim psikolojisi alanlarında şirket ve kurumlara yönelik eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Halen İstanbul Şehir Üniversitesi, Yaşam Boyu Öğrenim Merkezi bünyesinde, Yönetim Psikolojisi Uzmanı ve Eğitimci olarak görev yapmaktadır.

Bir Yönetim Modeli Mimar Sinan - İnsan Kıymetleri ve Proje Yönetimi (2009), Bir Yönetim Modeli Süleymaniye-Yönetim, Psikoloji ve Kurum Kültürü (2009), Yöneticiler için Gerçek Kriz Öyküleri- Kriz Yönetimi ve Kurum Kültürü (2009), Dikta Değil İkna- İletişim Psikolojisi (2014), Kadın Erkek Eş Çocuk- İlişki Yönetimi (2014), İstanbul Medeniyetlerin Başkenti (2016), Gönderilmemiş Mektup Bir Türk Subayının I. Dünya ve Kurtuluş Savaşı Anıları (haz.) (2019) yazarın yayınlanmış diğer eserleridir.

Kitapları