Entelektüel yayıncılıkta yeni bir açılım.

Modern Felsefe'nin Yükselişi

Batı Felsefesinin Yeni Tarihi - Cilt 3

 • Yeni Baskısı Hazırlanıyor

Sir Anthony Kenny’nin ilgi çekici Batı felsefesinin yeni tarihi şimdi de modern çağa geliyor. Modern Felsefenin Yükselişi, on altıncı yüzyılın başlarından on dokuzuncu yüzyılın erken evrelerine dek modern düşünceyi şekillendiren büyük düşüncelerin ve entelektüel sistemlerin ortaya çıkışının büyüleyici öyküsünü kapsıyor. Kenny, dünyanın en özgün ve etkili düşünürlerinden bazılarını bize tanıtıyor ve ünlü eserlerini anlamamıza yardımcı oluyor. Karşılaştığımız büyük zihinlerin arasında genel olarak modern felsefenin kurucusu olarak görülen René Descartes; Büyük İngiliz filozofları Hobbes, Locke ve Hume; Spinoza, Liebniz ve Hegel gibi kıta düşünürleri ve felsefeyi bugün olduğu hale gelmesinden belki diğer herkesten daha etkili olan Immanuel Kant’ın yükselen figürü yer alıyor.

Kenny ilk üç bölümde hikâyeyi kronolojik olarak anlatıyor: Canlı ve açık dili filozoflara hayat veriyor ve eserlerinin tarihsel ve entelektüel arka planını dolduruyor.

Bu yaratıcı dönemle yeni ilgilenmeye başlayan birisi için ilk okunacak ideal eser. Sonraki yedi bölümde Kenny bu dönemde felsefi araştırmanın ana alanlarından her biri için keşfe çıkıyor: Bilgi ve anlama yeteneği, fiziksel evrenin doğası, metafizik (varlık hakkında en temel sorular), zihin ve ruh, ahlakın doğası ve içeriği, siyaset felsefesi ve Tanrı.

İlginç ve güzel anlatımla bezenen bu kitap, felsefenin insani ve sosyal yönünü çok güzel hatırlatıyor. Kendimiz ve dünyamız hakkındaki anlayışımızın nasıl geliştiğini merak eden herkes bu kitabı okumaktan mutluluk duyacaktır.

Olağanüstü derecede okunabilir bir kitap... Çok az kişi felsefeyi Kenny gibi gerektiği şekilde okunacak bir şarkı yapabilecek kadar maharetlidir.                                        Christopher Rowe, Classical Review

Bu hoş ve anlaşılması kolay kitap… filozofların, felsefi sorgulamanın ana alanlarına katkıda bulunduğu en önemli fikir ve argümanları örnek olacak bir netlikle sunuyor ve analiz ediyor...                                                                                                                Malcolm Schofield, London Review of Books

 • Yazar: Anthony Kenny
 • Çevirmen: Volkan Uzundağ
 • Özgün Adı: The Rise of Modern Philisophy (A New History of Western Philosophy, Vol.3)
 • Dizi: Felsefe
 • İlk Baskı Tarihi: 2017 Nisan
 • Baskı: 2
 • ISBN: 9786059125628
 • Sayfa: 359
 • Ölçü: 16,5 X 22,5
 • Fiyatı: 39,00 ₺
Bu kitabı satın al (Babil) Bu kitabı satın al (Kitapyurdu) Bu kitabı satın al (Idefix) Bu kitabı satın al (Pandora) Bu kitabı satın al (Hepsiburada)

Diğer Kitapları (Anthony Kenny)

Diğer Kitapları (Volkan Uzundağ)

Kitap Hakkında Yorum Yazın