Entelektüel yayıncılıkta yeni bir açılım.

Davutoğlu'nun kitapları satış rekorları kırıyor

Davutoğlu'nun kitapları satış rekorları kırıyor

 

Ahmet Davutoğlu'nun 91 baskı yapan Stratejik Derinlik adlı eseri satış rekorları kırıyor. Davutoğlu'nun diğer eserlerine de yoğun ilgi var.

 

Davutoğlu'nun 91. baskısı yapılan 'Stratejik Derinlik' adlı eseri Arapçadan Yunancaya kadar birçok dile çevrildi.

Başbakanlık için gün sayan Ahmet Davutoğlu'nun kitapları dünyanın dört bir yanında okunuyor. Özellikle dışişleri bakanı olduktan sonra yoğun ilgi gören Davutoğlu'nun eserleri Arapçadan Yunancaya Arnavutçadan Farsçaya çevrilirken Sırpça çevirisi de devam ediyor.

Davutoğlu'nun en çok okunan kitapları arasında olan 2001 yılında çıkardığı 'Stratejik Derinlik - Türkiye\'nin Uluslararası Konumu' son 5 yılda satış rekoru kırdı. Türkiye'de 91'nci baskısı yayımlan eser, pek çok üniversitede ders kitabı ya da kaynak olarak okutuluyor. 'Küresel Bunalım- 11 Eylül Konuşmaları' kitabı 37. baskısını bitirirken, 'Teoriden Pratiğe- Türk Dış Politikası Üzerine Konuşmalar' kitabı ise 2 baskısını bitirdi.

Öte yandan Davutoğlu'nun, 1993'te yayımladığı 'Alternative Paradigms' adlı çalışmasının Türkçe çevirisi ve makalelerinden oluşan bir kitap hazırlığı içinde olduğu bildirildi.

24 Ağustos 2014

Kaynak: Haber 7

Kaynak : Haber 7